Header

Komu stary mebel w domu – Czy antyki są dla Ciebie?

Marzec 16th, 2012 | Autor: Iwona Kategoria: Aktualności

Szukasz do swojego domu czegoś naprawdę wyjątkowego… Przeciętny sklep meblowy  nie spełnia Twoich oczekiwań… Chcesz aby Twój dom urządzony był z klasą, nietypowo, niebanalnie, a wręcz indywidualnie…

Szukasz już długo i jesteś już zmęczony…

W końcu myślisz sobie…  a może jakiś stary mebel!?

Wybiorę sobie coś  takiego, co do mnie przemówi, będzie absolutnie moje, jedyne, niepowtarzalne…Lecz zaraz nachodzą Cię wątpliwości –

– Czy będzie mnie na  to stać? Czy moje mieszkanie nie będzie wyglądać jak mieszkanie po babci?

Jak połączę stare meble z nowymi…? Przecież  ja sie na tym nie znam…! Będzie z tego tylko kicz i tandeta…

A może zacznijmy od początku…

…czyli kilka prawd i mitów odnośnie antyków.

Antyki są dla bogaczy!?

I tak i nie… Zależy… Możesz kupić barokową szafę za 45 000 zł, ale przecież nie musisz. Możesz wybrać szafę z lat 20-tych za 1200 – 1500 zł. Podobnie stary stół wcale nie musi kosztować 7000 zł,  możesz  wybrać taki za 700 – 1200 zł, ceny starych krzeseł kształtują się podobnie jak nowych i zaczynają od 140 zł. Ładny kredens z lat 30-tych to wydatek od 1600 zł. Tak więc antyki nie są tylko dla ludzi bogatych, raczej dla ludzi wrażliwych, odważnych, otwartych na rzeczy piękne i niebanalne. Szukających w przedmiocie czegoś więcej niż tylko funkcji użytkowej.

Na antykach trzeba się znać!?

Lampa z oferty Antykwariatu

Lampa z oferty Antykwariatu

Aby kupować stare meble nie musisz się na nich znać, powinieneś raczej je „czuć”. Stare meble są jak ludzie, mają duszę. Każdy z nich jest osobną postacią. Obok jednych przejdziesz obojętnie, inne Cię poruszą. Ludzie kupujący antyki bardzo często mówią – Antyk się widzi i od razu się wie, że  to jest to! Stary mebel wywiera wrażenie od pierwszego wejrzenia, podobnie jak ludzie których spotykamy – niektórzy od razu przypadaja nam do gustu, a do innych nie możemy się w żaden sposób przekonać. Zatem zamiast zastanawiać się nad pochodzeniem mebla i jego wiekiem pozwól raczej, aby mebel do Ciebie przemówił, roztoczył swój niepowtarzalny czar, wtedy wybierzesz coś z czego na pewno będziesz zadowolony.

Antyki przytłaczają wnętrze!?

Stare meble przede wszystkim całkowicie zmieniają wnętrze. Wprowadzają ciepło, przytulność, pewną dozę tajemniczości i sentymentu… We wnętrzach gdzie są antyki przeszłośc łączy się z teraźniejszością, to co było kiedyś powraca jeszcze raz w nowej formie. Antyki umiejętnie dobrane nie przytłaczają ani nie zagracają wnętrza. Trzeba jedynie przy ich wprowadzaniu przestrzegać kilku zasad. Jeśli chcesz mieć w pomieszczeniu większą ilość starych mebli wybierz meble po renowacji (nagromadzenie dużej ilości mebli w stanie oryginalnym może spowodować, że wnętrze będzie wyglądać na zaniedbane). Jeśli podobają Ci się meble w oryginalnym stanie (czyli nie poddane renowacji ani odświeżeniu) zdecyduj się na 1 – 2 max  i połącz je z nowymi. Możesz tez postawić na modne ostatnio meble bielone, które doskonale rozświetlą wnętrze.

Aby mieć antyki trzeba posiadać wielki dom!?

Walizki z oferty Antykwariatu

Walizki z oferty Antykwariatu

Część starych mebli rzeczywiście jest wiekszych gabarytów, ale jest też mnóstwo małych zgrabnych mebelkow, które bez problemu możesz zmieścić w niedużym mieszkanku. Możesz też zdecydować się na 1 -2 stare meble i podkreślić je poprzez dodanie kilku starych bibelotów (np. stary wazon na kwiaty, cukiernica na środku stołu, patera na ciasto, bomboniera na cukierki, spatynowany, przyniszczony plater itd. itp…).

Na niewielkich przestrzeniach doskonale odnajdują się także coraz modniejsze meble z lat 50-70-tych XX w., czyli tzw. meble i inne przedmioty potocznie nazywane design, industry, vintage.

Antyków nie można łączyć z nowoczesnym wystrojem!?

Antyki i nowocześnie  wykończone mieszkanie!? Wbrew pozorom takie zestawienie daje bardzo ciekawy efekt. Nowoczesne wykończenie mieszkania podkreśla zabytkowy charakter mebla. Stare i nowe meble świetnie kontrastują. Antyki łamią laboratoryjny chłód nowoczesności, pozwalają nabrać przestrzeni kameralności i ciepła. Wystarczy wstawić jeden stary fotel do nowocześnie urządzonej sypialni aby całkowicie zmienić klimat pomieszczenia.

Antyki nie wpisują się w nowoczesne trendy!?

Nic bardziej mylnego! Przyszła moda na ekologię, a jaki mebel jest bardziej ekologiczny niż antyk? Więcej na te temat przeczytasz  tutaj .

Iwona

Zam�wienie zosta�o wys�ane.