Header

Antyki są zielone

Grudzień 3rd, 2011 | Autor: Iwona Kategoria: Aktualności

Antyki są zieloneW dzisiejszych czasach zdecydowana większość produktów, których używamy ma jednorazowe lub ograniczone czasowo zastosowanie . Jest to korzystne z punktu widzenia ekonomicznego, dzięki temu, że wytwarzamy dużą ilość jednorazowego asortymentu sporą część społeczeństwa ma pracę i możliwość wzbogacenia.

Musimy przy tym jednak pamiętać, że takie produkty nie służą środowisku w którym żyjemy. Zanieczyszczamy nasz glob najpierw przy ich wytwarzaniu, a później kiedy musimy się ich pozbyć.

Nawet jeśli zostaną poddane recyklingowi i przetworzone na coś innego, to i tak w wyniku tego procesu powstanie mnóstwo szkodzących środowisku substancji. Powstaje pytanie czy taki produkt jest naprawdę ekologiczny? I czy istnieją produkty, które nie szkodzą naszej planecie?

A antyki?

Nie musimy ich wytwarzać (przecież już są), i zatruwać przy tym środowiska. W przeciwieństwie do współcześnie wytwarzanych produktów nie są zrobione z syntetycznych materiałów, które nie tylko degradują naszą planetę, ale również mają zły wpływa na nasze zdrowie.

Nie musimy też zabierać ziemi jej i tak już ograniczonych zasobów, antyki pozwalają nam cieszyć się pięknym meblem z drzewa mahoniowego lub hebanowego bez konieczności ścinania go w Puszczy Amazońskiej.

I co najważniejsze antyki są „produktem” wielorazowego użytku – you can use it again and again and again– antyków nie wyrzucamy, odnowione przy użyciu tradycyjnych, przyjaznych środowisku substancji posłużą następne sto lat naszym dzieciom i wnukom. Think green, think antiques.

Dlaczego renowacja starych mebli jest ekologiczna dowiesz się tutaj.

Iwona

 

Zam�wienie zosta�o wys�ane.